O NÁS

Michal Matuška

Michal je zapálený kameraman a fotograf, který dokáže vystihnout jedinečnost každého místa. Jeho záběry ohromují i dojímají. Pro ty nejkrásnější si chodí pěšky, vstává ještě před svítáním a vrací se dlouho po západu slunce. Jeho snem je ukázat lidem krásu české krajiny tak, jak ji vidí on.

Svou lásku k přírodě mohl Michal zúročit při práci na seriálu Krajinou domova pro Českou televizi, kde působil jako hlavní kameraman. Při práci na seriálu také vzniklo několik kratších spotů, z nichž některé získaly hlavní cenu na filmovém festivalu TOURfilm v Karlových Varech.

Michal se podílel i na dalších dokumentárních seriálech pro Českou televizi, ale jeho vášní zůstala krajina. Vydal se proto svojí Cestou po Česku.

Silvie 

Silvie je spoluautorka projektu Cestou po Česku a podílela se na něm od úplného začátku. Ráda tráví čas v přírodě a již od mala bylo její vášní zachytávání krásných okamžiků na fotoaparát i kameru, trpělivě si na svůj dokonalý záběr počká. Jako milovnice přírody a zvířat si ráda během natáčení uloví i nejeden zvířecí záběr. Její koníček se jí stal prací, kterou dělá srdcem.

Lukáš Pich

Lukáš je nadšenec s kamerou v ruce, který se toulá českou přírodou a filmuje divoká zvířata. Podle nálady si vymýšlí vlastní cíle, nebo jde jen tak za nosem a točí, co potká. Víc než slepování celovečerních filmů ho baví divákům pravidelně dávkovat drobné zážitky z divočiny, kterou máme všichni za humny. Ti tajemní tvorové z televizních dokumentů totiž nejsou nedosažitelné přeludy, jsou to naši každodenní sympatičtí sousedé. A Lukáš vám je chce postupně všechny ukázat, abyste je měli tak rádi jako on.

Luboš Ondráček

Absolvent herectví na JAMU. Prošel několika divadly, naposledy to bylo Národní divadlo Brno. V současné době je na "volné noze", hostuje v muzikálech, točí v dabingu, a především se zabývá natáčením mluveného slova. Komentáře k TV dokumentům, Audioknihy, reklamy apod.