SERIÁL

16.díl Rozhledna Klepáč

V jižní části masivu Kralického Sněžníku se pyšní Rozhledna Klepáč. Tato dřevěná stavba leží těsně za česko-polskou hranicí od roku 2010. Je vysoká 25m a z vyhlídkové plošiny nabízí nádherné kruhové výhledy na Kralický Sněžník, Jeseníky, Orlické hory, Krkonoše, Českomoravskou vrchovinu a Polskou stranu

15.díl - Mandloňové sady

Každé jaro začínají kvést na Hustopečském starém vrchu v mandloňových sadech desetitisíce bílo-růžových květů. Rozkvetlé mandloně jsou jedinečnou raritou na území České republiky. Naučná stezka vedoucí mandloňovým sadem a k rozhledně nás blíže seznámí se sadem a okolní přírodou.

14.díl - Lom Rasová

Přírodní památka Lom Rasová se nachází v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty nedaleko obce Komňa. Pískovcový lom je zčásti zatopený vodou s výskytem ohrožených druhů rostlin a živočichů.

13.díl - Hrad Helfštýn

Monumentální hradní architektura Helfštýna se tyčí nad údolím Moravské brány nedaleko Lipníka na Bečvou. Je jedním z nejrozsáhlejších hradů ve střední Evropě s údajně nejdelšími hradebními zdmi na území České republiky. V současné době je dějištěm mnoha kulturních a společenských akcí.

12.díl - Vodopády Jedlové

Vodopády Jedlové patří mezi nejatraktivnější turistické cíle Jizerských hor a nachází seseverně od Josefova DoluNejvětší a nejnavštěvovanější je Velký vodopád Jedlové, jehož výška je 12 metrů.Údolím říčky Jedlová vede naučná stezka dlouhá 2km a seznamuje turisty s poklady přírodní rezervace

11.díl - Mohyla míru

Mohyla míru je ojedinělým válečným památníkem s mírovým posláním. Byl vybudován na počest všech obětí legendární bitvy u Slavkova (2. 12. 1805). Stojí na Prackém kopci u obce Prace a je chráněn jako kulturní památka České republiky.

10.díl - Pavlovské mokřady

Přírodní rezervace Pavlovské mokřady tvoří jedinečnou lokalitu zamokřených luk, močálů, rybníků a rašelinišť přechodového až vrchovištního typu v geomorfologickém celku Drahanské vrchoviny u Benešova. Vyskytuje se zde celá řada vzácných živočichů a chráněných ohrožených druhů rostlin.

9.díl - Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen v Modré představuje opevněné sídliště z doby Velké Moravy. Vznikl na podkladě skutečných archeologických nálezů, z nichž některé pocházejí přímo z místa, kde se skanzen nachází.

8.díl - Kolonáda na Rajstně

Kolonáda Na Rajstně je dominantou tyčící se na vyvýšenině nedaleko Valtic z 19. století. Kolonáda je nazývána též Reistna podle jména kopce, na kterém stojí a je nejvýše položeným bodem Lednicko - Valtického areálu. Stavba je sama o sobě památníkem zesnulých předků Josefa I. z Lichtenštejna

7.díl - Babí lom

Babí lom je okouzlující přírodní rezervace, na­cházející se asi 12 km severně od Brna u obce Lelekovice. Na skalním hřebeni se tyčí rozhledna, která nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů v okolí Brna.

6.díl - Vysoký vodopád

Vysoký vodopád je nejvyšším vodopádem Hrubého Jeseníku ležící ve stejnojmenné přírodní rezervaci na Studeném potoce nedaleko Bělé pod Pradědem. Jeho výška 28m z něj činí jeden z nejvyšších vodopádů v ČR. 

5.díl - Lom Rudice

Lom Rudice leží na okraji obce Rudice. Bývalá pískovna je součástí chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Lom je částečně zatopen a barevné písky vytvářejí jedinečnou scenérii.

4.díl - Mariina vyhlídka

Mariina vyhlídka se nachází na stejnojmenném skalním vrcholku v národním parku České Švýcarsko v blízkosti Jetřichovic. Řadí se mezi nejznámější a nejoblíbenější z Jetřichovických vyhlídek.

3.díl - Údolí Chlébského potoka

Údolí Chlébského potoka je přírodní rezervace na území obce Chlébské v okrese Žďár nad Sázavou. Každý rok na jaře pokryjí břehy Chlébského potoka desetitisíce květů bledulí jarní a také zde roste řada vzácných druhů rostlin.

2.díl - Obří Skály

Obří skály jsou rozsáhlým skalním útvarem, ležící 7 km od města Jeseníku, v blízkosti vrcholu hory Šerák. Obří skály jsou součástí pohoří Hrubý Jeseník.

1.díl - Osada Jizerka

Malebná obec Jizerka je nejvýše položenou osadou Jizerských hor.

Oslní chaloupkami rozesetými v údolíčku pod čedičovým kopcem Bukovcem, který je jedním z nejvýše položených útvarů svého druhu v Evropě. Osadou protéká stejnojmenná řeka a také Safírový potok, na němž bývalo vyhlášené naleziště drahokamů. Celou Jizerkou prochází naučná stezka a nachází se zde přísně chráněná upolínová louka a rašeliniště Jizery.